Olen Põltsamaal elanud nüüdseks kaks aastat.  Viimasel ajal olen tihti vajanud taksot, et jõuda Puhu risti Tallinna bussile. Reisin lapsega, kaasas kompsud ja turvatool.

Takso numbri leidsin päevakeskusest. Kogemus ehmatas, ega anna rahu tänase päevani.

Kolmapäeval, 7. juunil helistasin takso numbrile 5270483 ja tellisin takso järgmiseks päevaks kella 10.38ks Puhu risti. Olin lapsega tulemas Tallinnast. Taksojuht võttis tellimuse vastu ja palus mul helistada uuesti, kui hakkan sihtkohta jõudma.

Võtsin järgmisel päeval kõne Adaveres. Keegi toru ei võtnud. Lootsin, et äkki on sohver juba ristis ja ootab. Buss peatus. Taksot ei ole.

Helistasin peatusest uuesti, aga keegi ei vastanud.

Nõme oli asja juures, et olin väikse lapsega ja oma kompsudega. Väljas sadas vihma. Kedagi teist ei olnud võimalik appi kutsuda: kes oli tööl, kes lapsega kodus.

Õhtul saatsin taksojuhile sõnumi, et mis arusaamatus see oli? Kas ise ütlesin vale aja või päeva? Vastust ei mingit.

Juhtum jäi mind painama. Kes on need taksojuhid, kes pakuvad sellist teenust?

Ja veel. Leidsin takso numbri päevakeskusest, kus käivad paljuski vanemad inimesed. Mis saab, kui keegi neist tellib takso näiteks aja peale arsti juurde minekuks?

Või kui Põltsamaale tulevad väliskülalised, kuidas nemad saavad liikuda pikemaid vahemaid? Hästi, linn on väike, kuid siiski. Küsimusi on palju, kuid vastuseid napib.

Liina L. (Nimi on toimetusele teada)

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda

Kommentaarid  

#14 aga kui 2017-07-08 11:18
Linnakodanik kirjutas:
Pole ise taksot kasutanud ega oma ka suhet ühegi juhiga. Kuid nagu aru saan on linnas vaid 2 taksot ja taksojuht on samuti inimene kel õigus eraelule ja isegi puhkeajale, samuti vajab auto hooldust. Kui aga sellel ajal on taksojuhil nt tulnud telefonile mitmed kõned siis kas ta peaks kõigile tagasi helistama? Ise olles taksos kliendina küll ei sooviks et juht peatub ja telefonis vestleme hakkab ja ma ei süüdistaks juhti vaid probleem selles, et taksosid lihtsalt vähe, aga vähe on ka kliente kes sõita sooviksid, usun, et ka siin agarad kirujad ise ei sooviks passida posti all tulutult, tehes mõned sõidud päevas ja siis otsida lisateenistust et oma maksud makstud saaksid. Ehk siis, eks taksojuht tahaks ka vähemalt keskmist palka oma töö eest, aga kahtlen, et peale autohoolduse ja maksude tasumist, kas talle see ka kätte jääbki? Miks pole raohkem taksosid? ju siis ei trasu ehk ära see vaev?
Tsiteeri
#13 Linnakodanik 2017-07-05 09:57
Hea, et keegi juhib LÕPUKS tähelepanu sellele igikestvale probleemile. Taksojuhi õigustajad jätavad tähelepanuta asjaolu, et inimene helistas korduvalt. Isegi kui oled kuskil väljasõidul, siis on võimalik ju telefoni vastu võtta või tagasi helistada. Eks selle taksondusega ole siin ka nii nagu muude niššiteenustega - kui ei tarbita, kliente piisavalt ei ole, muutub teenuse pakkuja lohakaks ja lõpuks viskab pilli nurka. Väikelinna rõõmud.
Tsiteeri
#12 linn tik...... 2017-06-26 07:23
Osta endale auto ja sõida palju tahad,jääda lootma kellegi peale siis on vale arusaam siinsest elust.
Nii on auto ostuga e-tellimised igalt poolt saate lüpsta ja seda kisa on internet täis.
Tsiteeri
#11 linn tik...... 2017-06-21 10:26
Minu teada dikteerib taksode hulka linna võim.Virisejatel pöörduda linna meeri poole miks on nii vähe taksosi.
Tsiteeri
#10 reaalne 2017-06-21 07:39
Loogiline, et kui linnas on vaid 2 taksot siis ei mehed ega masinad jõua ega tohigi olla 24/7 olla sõidus. Praegused taksoteenuse pakkujad peaksid maha istuma ja panema paika reebglid mis alusel nad teenust osutavad, mis tingimustel on ettetellimine, sõidud nn öisel ja sejärel ka linnarahvale need reeglid kättesaadavaks/nähtavaks, teatavaks tegema. AGA Liina, kes leidis numbri päevakeskusest, peaks eelkõige pöörduma päevakeskusesse ja sealt aru pärima, miks neil on seal selline number mis ei vasta! Olen ka korra vajanud taksot ette tellimisega ja siis mulle öeldi küll selge sõnaga, et kuna teisi sõita soovijaid on ka ja taksojuht soovib ka teenda siis takso võib küll tulla ja mind pool tundi varem ootamas olla, aga sellisel juhul tuleb mul ooteaja eest tasuda või siis helistan 30 min enen bussi kohalejõudmist ja saan taksu kas kohe või siis kui auto on lõpetanud teise võimaliku kliendi teenindamise. Tõesti, tobe oleks ju loota, et takso ainult ühe inimese pärast käigus on.
Tsiteeri
#9 rahulolematu klient 2017-06-20 13:27
Minul ka kahjuks korduvalt negatiivsed kogemused, nimelt töötan sellises kohas, mis avatud kella 21-ni õhtul, endal puudus ühel päeval auto ja mõtlesin, et lähen taksoga koju,sest elan maal.
Üks taksojuht ei vastanud kõnele ja teine oli kõned ära blokeerinud. Kuigi helistasin juba mitu tundi varem, et õhtune sõit kokkuleppida. Olen ka korduvalt ise tunnistajaks olnud olukorrale, kus kliendid seisavad nõutult ja ootavad taksot, mis on endale bussivastu tellinud.
Tsiteeri
#8 Raivo. 2017-06-17 22:26
Selle bussijaama taksopeatusel pole mitte mingit mõtet kui seal kunagi ühtegi taksot ei ole juhul kui vaja läheb ning lihtsalt
tigedaks teeb.
Tsiteeri
#7 Rahulolematu klient 2017-06-16 16:26
Kui ei suuda kokkuleppest kinni pidada, siis pole vaja lubada. Ja nii see ülbus kasvab, kui keegi midagi ei ütle. Väga hea, et keegi lõpuks suu lahti tegi - ehk hakkab Põltsamaa linna taksokultuur ka pisut paranema.
Tsiteeri
#6 ettenägelik 2017-06-16 12:17
[quote name="Rahulolev klient kirjutas:
nagu me loeme on mõlemad taksod kliente nö unustanud,aga teie esimene kes kurdate siin.


ei ei taksojuht ei unustanud midagi, lihtsalt ei jõudnud teiselt sõidult tagasi kuna viis ühe väga palunud lapsega naise Põltsamaalt Kamarisse ja seetõttu jäi 10 min hiljaks mulle - no ei olnud probleemi mul sellest 10 minutist
Tsiteeri
#5 Anneli 2017-06-15 17:54
Oudne,Liina nii kahju,et selline asi juhtus!
Tsiteeri
#4 Ka juhtub 2017-06-15 12:09
Olen ise ka telinud takso bussile vastu. Ei tulnud selle pealegi, et eelnevalt veel kontrollida või üle helistad aja ega taksojuht seda teha ka ei palunud.Jõuan siis ma bussiga Puhu Risti ja tulen maja ja taksot kusagil ei näe. Hakkan Põltsamaa poole tulema ja heliseb telefon. Taksojuht andis teada, et nägi et buss peatus ja küsis, kas ma olen tulemas. Ta nimelt ootas mind Puhu Ristist Põltsamaa poole jääval Jõgeva mnt teeserval. Olen ka hiljem märganud, et takso seal klienti ootamas. Tõsi on see, et aga ega ei olegi bussipeatusest taksol seal kohta kus oleks võimalik oodata. Võiks mingi paviljon või varjualune olla seal. Võimalik et lapsega Liina ka ei märganud taksot?
Tsiteeri
#3 Rahulolev klient 2017-06-15 11:09
Mina olen kasutanud mõlema takso teenuseid ja olen väga rahul.Äkki Liina tõesti ei jõua Põltsamaa linnas jalutada vihmaga?või milles probleem?sulasite üles?ajate eestlaslikku jonni?nagu me loeme on mõlemad taksod kliente nö unustanud,aga teie esimene kes kurdate siin.Nautige Eesti ilma ja jalutage,nautige Põltsamaad!
Tsiteeri
#2 Kristjan 2017-06-15 10:02
Mina pigem tunnustan
Fie aivar antsmaa d
Peab igati kokkulepetest kinni takso teenust osutab suurima pühendumisega põltsamaa l!
Tsiteeri
#1 ettenägelik 2017-06-15 08:02
Adaverest Puhu Risti sõiduks kulub ca 10 -15 min. Arusaadav, et taksojuht ei istu niisama ega oota millal aeg kukub, ju tal oli ka muid töid ja toimetusi. Ise olen alati helistanud kohe Tallinnast kui buss sõitma hakkab ja täpsustanud aja üle. Jah on olnud paar korda kus taksojuht on olnud teisel sõidul ja pole täpselt kokku lepitud ajaks jõudnud, aga ta on sellest ka informeerinud, et jääb veidi hiljaks. Väga keeruline on niimoodi otsustada kui ei ole tulnud veel teise osapoole arvamust. Ise olen aga näinud mitmeid kordi kui takso kenasti ootab Puhu Ristis bussi pealt tulevat klienti ja aitab pagasi paigutamisega. Minu melest väga tobe aga see, et sageli rõhutatakse lapse olemasolu. Jätke juba kanaemad! Ka teisel on lapsed, laps on samasugune inimene, aga lapsega reisides peaks lapsevanem ise olema hoolsam ja ettenägelikum,ettevalmistatud sajaks erijuhuks,nagu et vihma sajab või et vastu kutsutud auto läks katki.
Tsiteeri
19. Oktoober 1

Pajusi maantee on reedel suletud

Homme, 20. oktoobril kella 8.00-20.00ni on Pajusi maantee…
19. Oktoober

Kunstmuru ümbertöötlemise tehas tuleb Põltsamaale järgmisel aastal

ASi Advanced Sports Installations Europe soovib esimesed…
18. Oktoober 26

Põltsamaa valda hakkab juhtima kolmikliit

Sotsiaaldemokraatlik erakond, Eesti Keskerakond ja Eesti…
18. Oktoober 6

Pajusi mnt spordihoone leidis suulisel enampakkumisel uue omaniku

Pajusi mnt 18j omanikuks sai suulise enampakkumise…

Arvamus

Oktoober 05, 2017 2

Tutvu Põltsamaa vallas osalevate poliitiliste jõudude valimisprogrammidega!

Täna algas kohalike valimiste e-hääletamine ja eelhääletamine maakonnakeskuses. Avaldame siinkohal nende poliitiliste…
Oktoober 02, 2017

Otsime noori, kes soovivad osaleda kohaliku elu otsustusprotsessides

Otsime noori, kes on huvitatud kohaliku elu arendamise otsustusprotsessides osalemisest. Soovime, et noored räägiksid…
September 29, 2017

Õige kütmine tagab puhtama õhu

Keskkonnaamet tuletab seoses alanud kütteperioodiga meelde, et majapidamises tekkinud olmeprügi põletamist tuleb…
September 25, 2017

Kõigis kortermajades tekivad 1. jaanuaril korteriühistud

Uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus (KrtS) jõustub 1. jaanuril 2018.a. Pooltes Eesti kortermajades puuduvad…
18. Oktoober

EOK tunnustab nii Felixhalli kui ka Kuningamäe terviseradasid

Eesti Olümpiakomitee andis oma tunnustuse…
17. Oktoober

Sünnipäevakingiks maailmameistrivõistluste pronksmedal!

Türgi kuurortlinnas Daylanis toimusid järjekordsed…

Viimati lisatud uudised