Tänaseks on MTÜ Trollitralli koordineerimisel töötav Trolli Mängupesa töötanud kaks kuud. Ilmselt need, kes igapäevaselt asja juures, on nii mõnedki korrad võrrelnud seda ettevõtmist pisikese ilmakodaniku sünniga – väikeste murede kõrval on suured rõõmud. Iga päev toob midagi uut ja iga teenuse lisandumise üle on suur rõõm! Täna on saanud Trolli Mängupesa kasutada nii lapsevanemate kohtumispaigana, kui sünnipäevade pidamiseks. Oleme toetanud sünnipäevade pidamist erinevate lisateenustega ning meilt saab tellida ka näomaalinguid pidudele. Nali naljaks, aga ka täiskasvanute pidudele!

Aegade algusest saati on MTÜ Trollitralli tegijad unistanud päevast, mil saaks pakkuda lapsehoiu teenust kodustele vanematele. On see ju üks põhilisi viise, kuidas lapsevanemat aidata. Mõnikord on vaja hästi natuke – seda tunnikest trenniks või arstil käimiseks, teinekord jälle on vaja just see üks päevake pühendada kasvõi iseendale, et tulla ja olla jälle rõõmus ning laetud positiivse energiaga.

Aprilli lõpus sai MTÜ tegevusloa, et osutada kodust lapsehoiu teenust – ehk siis lastehoid lapse eluruumides. Meil on kaks lahket, sõbralikku ja alati naeratavat lapsehoidjat, kes on omandanud lapsehoidja kutse. Üheskoos oma tegevusi planeerides usun, et saame lapsevanema soovidele vastu tulla. Inimesi ja karaktereid on erinevaid ja erinevad on ka lapsed. Seepärast eeldame ka potensiaalsetelt teenusetarbijatelt, et nad on varem meie juures käinud ning laps ja hoidja on omavahel tuttavad. Ma olen ise öelnud, et ebasobivaid natuure me kokku ei sunni, mis peakski tähendama laias plaanis head ja sõbralikku kooskõla meie hoidja, lapse vanema ja lapse vahel.

Eraldi teema on mängutoa kasutamine. Trolli mängupesa võib külastada vanema järelvalvega või siis ilma (vaja minna arstile, juuksurisse vm) maksimaalselt 3 järjestikust tundi. Justnagu kaubanduskeskusteski. Lapsevanema järelvalveta mängutoa teenuse puhul on oluline, et lapse oleks varem käinud meil koos vanemaga mängimas, ning oleks nõus meie inimeste juurde jääma. Alati võib lapsevanem ka ise siin oma lapsega mängimas käia ning miks ka mitte, teiste vanematega kohtumisi korraldada. Kohvi tegemise võimalus on meil olemas, kaasa tuleb võtta vaid kook ja rõõmus tuju!

Siinkohal on paslik rääkida ka natuke muredest.

Olen alati öelnud, et tegu ei ole miljoni-ideega – kui oleks, oleks toimetajaid siinkandis juba mitmeid. Aga ei ole – mitte ühtegi. Tegu on raske ja tohutut eeltööd nõudva sotsiaalse projektiga.  Ausalt öeldes on külastatavus nädala sees üsna väike, mille tõttu oleme korra juba vähendanud lahtioleku aegasid. 

Samas lapsevanematelt saadud ohtra positiivse tagasiside põhjal näeme ja tegelikult ka tunnetame ise, et sellist kohta, kus päevasel ajal lastega käia, on hädasti vaja. Argipäev on pannud meid mõtlema mitmeid mõtteid, mida teha ja kuidas oma elu korraldada, et ikka välja tulla omadega. Tuleb tunnistada, et päris palju on meie jaoks ennustamatut. Täna me juba teame, et ilm mõjutab meie külastatavust. Aga seda, kas ja millist mõju avaldavad meie toimetamistele  inimeste puhkused, koolivaheajad, lasteaedade puhkused – nendele küsimustele  täna vastused puuduvad.

Kuna keegi ei ole midagi sarnast siinkandis varem teinud, siis puudub võimalus ka ennast kellegagi võrrelda. Ilmselt tulebki kõik omal nahal üle elada ja niikaua, kui jaksu jätkub, edasi minna. Õnneks on meil suurepärane meeskond! Meie eesmärk on pidama jääda, ikka selleks, et rõõmustada nii suuri kui väikseid. Mõte on seda igati väärt! Kindlaim viis avaldada meiele toetust on ikka Trolli Mängupesa külastamine! Kui selline võimalus või põhjus puudub siis saab MTÜ Trollitrall tegevust soovi korral toetada läbi meie arveldusarve. Lisainfo ja kontaktid leiab: https://trollitrall.blogspot.com.ee/  või Facebooki vahendusel.

Tänaseks oleme ette võtnud sammud kulude vähendamiseks ka läbi projektivahendite. Päev tagasi saime teada, et oleme saanud Kohaliku Omaalgatuse Programmist rahastuse projektile  „Trolli Mängupesa elektrilahenduste kaasajastamine energiasäästu ja turvalisuse eesmärgil.“ Meie rõõm on suur!

Jämedas plaanis tähendab see seda, et viime kogu oma valgustuse üle LED lahendustele ning paigaldame koridori ka soojuskardina, et ära hoida talvist trepikoja jäätumist. Lisaks saab paigaldada mõned lisavalgustid – ikka selleks et meie külaliste olmetingimusi parandada. Lähikuudel on plaanis paigaldada ka õhksoojuspump – ikka elektrikulude vähendamise ja olme parandamise eesmärgil.

Rõõmsa kohtumiseni Trolli Mängupesas!


Taimi Rao
MTÜ Trollitrall juhatuse esimees

Foto: Liina Laumets

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda

19. Oktoober 1

Pajusi maantee on reedel suletud

Homme, 20. oktoobril kella 8.00-20.00ni on Pajusi maantee…
19. Oktoober

Kunstmuru ümbertöötlemise tehas tuleb Põltsamaale järgmisel aastal

ASi Advanced Sports Installations Europe soovib esimesed…
18. Oktoober 26

Põltsamaa valda hakkab juhtima kolmikliit

Sotsiaaldemokraatlik erakond, Eesti Keskerakond ja Eesti…
18. Oktoober 6

Pajusi mnt spordihoone leidis suulisel enampakkumisel uue omaniku

Pajusi mnt 18j omanikuks sai suulise enampakkumise…

Arvamus

Oktoober 05, 2017 2

Tutvu Põltsamaa vallas osalevate poliitiliste jõudude valimisprogrammidega!

Täna algas kohalike valimiste e-hääletamine ja eelhääletamine maakonnakeskuses. Avaldame siinkohal nende poliitiliste…
Oktoober 02, 2017

Otsime noori, kes soovivad osaleda kohaliku elu otsustusprotsessides

Otsime noori, kes on huvitatud kohaliku elu arendamise otsustusprotsessides osalemisest. Soovime, et noored räägiksid…
September 29, 2017

Õige kütmine tagab puhtama õhu

Keskkonnaamet tuletab seoses alanud kütteperioodiga meelde, et majapidamises tekkinud olmeprügi põletamist tuleb…
September 25, 2017

Kõigis kortermajades tekivad 1. jaanuaril korteriühistud

Uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus (KrtS) jõustub 1. jaanuril 2018.a. Pooltes Eesti kortermajades puuduvad…
18. Oktoober

EOK tunnustab nii Felixhalli kui ka Kuningamäe terviseradasid

Eesti Olümpiakomitee andis oma tunnustuse…
17. Oktoober

Sünnipäevakingiks maailmameistrivõistluste pronksmedal!

Türgi kuurortlinnas Daylanis toimusid järjekordsed…

Viimati lisatud uudised