Viimastel päevadel on erinevates väljaannetes ilmunud ridamisi artikleid seoses plaanitava rapsi ümbertöötlemise tehase asukohaga. Millest selline kära antud teema ümber on tekkinud, võin vaid oletada.

Kahjuks tuleb nentida, et kui 2016. aasta augustikuus toimus Põltsamaa vallamajas detailplaneeringu avalik arutelu, oli sellest osavõtt ikka väga nigel. Nüüd aga on aktiviseerunud sotsiaalmeedia, kus sõna võtavad „targad“ nii Saarest kui Soomest. Seega küsin, kus te siis olite, kui toimus avalik arutelu? Kui oleksite kohal olnud, siis ei oleks praegu sellist poriloopimist. Kohal olles oleksite näinud, kes millist „mulli puhub“ ja kes kelle „tankist“ on.

Antud loo juures on minu jaoks üks väga kurb tõsiasi see, et tavaelus ei näita Mõhküla elanikud üles mingit huvi neid ümbritseva suhtes. Kui ülejäänud Põltsamaa valla külad saavad vähemalt neli korda aastas kokku selleks, et rääkida oma muredest, rõõmudest ja plaanidest ning arutada koos vallavalitsuse ja volikogu liikmetega oma edasisi tegevusi, siis kahjuks pole kunagi neil kokkusaamistel olnud Mõhküla inimesi. Kahjuks aktiviseeruvadki osad kogukonnaliikmeid alles siis, kui nende küla piirkonda soovitakse midagi ehitada või rajada.

Lausa kurb oli vaadata, kuidas arendaja püüdis ise ja ka valla abil saavutada kontakti kohalike Mõhküla elanikega, aga see lõppes nagu peaga vastu seina jooksmine. Kui ikka ei ole soovi dialoogi pidada ja loetakse paberilt maha punktid, mis ei haakugi antud teemaga, siis on mõttekoht, kas on tegu eestlasliku jonni või kellegi haiglasliku vimmaga.

Põltsamaa Vallavalitsus on antud teemaga tegelenud vastavalt seadusele. Kuna tulenevalt paari külaelaniku vastuseisust on olnud algusest peale tegemist problemaatilise menetlusega, on vallavalitsus jälginud ja kontrollinud igat koma ja lauseehitust ning saatnud kõik antud detailplaneeringuga seotud dokumendid ka juristidele kontrollimiseks.

Kuhu arendaja lõpuks selle tehase ehitab, eks seda näitab lähiaeg, hetkel ei ole ka Imavere vallas veel koppa maasse löödud.

Võin kinnitada, et Põltsamaa Vallavolikogu liikmed on inimesed, kes tunnevad muret piirkonna tuleviku pärast ning oskavad ja suudavad iseseisvalt mõelda. Olen kindel, et nad teevad volikogu märtsikuu istungil otsuse ega allu igasugustele väljastpoolt tulevatele mõjutustele.


Indrek Eensalu
Põltsamaa Vallavolikogu esimees

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda

Kommentaarid  

#6 Merle Saviauk 2017-04-04 08:50
Tore, et valla ametnikud lõpuks ettevõtluse arendamise toetuseks ka mingid konkreetsed sammud ette võtsid, loodetavasti saame rapsitehase enda valda. Oskar Lutsu tsiteerides: "Ja jälle peame kiitma Issandat, kes tõde selles valguses paista lasi!"
Tsiteeri
#5 Puruvana 2017-03-14 16:10
Tubli, Indrek Eensalu! Olen lugenud kõiki artikleid selle looga seoses ja alati imestanud selle "vastaseid" ning nende suurt vastuseisu, mitte aga mõelnud sellele, kui palju see tooks kasu kogu ümbruskonnale. Huvitav, kas neil tõesti pole raasugi häbi oma vastuseisuga kas või linnas käia ja vaadata kaaskodanikele silma. Neid ju tuntakse ja teatakse. Häbi neile! Küll see tuleb neile ringiga tagasi,mitte kiitusega. Loodan väga, et kõik pole veel positiivse poolt kadunud!
Tsiteeri
#4 Lühinägelikud 2017-03-11 19:59
Kui pole töökohti, kus siis nende vingujate pension tuleb? Väga isekad inimesed!
Tsiteeri
#3 Endel 2017-03-10 10:03
LUGEJA EKSIB, SEST nn.ROHEALA TAHETI JU MUUTA KATSEPÕLDUDEKS!
Tsiteeri
#2 Lugeja 2017-03-09 06:36
11.01 Vali Uudised ja 01.03 Postimehe artiklitest võib lugeda, et ühispöördumise vallale (senise roheala muutmise vastu tööstusalaks) on allkirjastanud 35 inimest 12-st Mõhküla perest. Kummaline on lugeda, et volikogu esimehe arvates on nende 35 inimese näol tegemist haigete inimestega: haiguslik vimm ?
Tsiteeri
#1 Andres Vään 2017-03-08 16:56
Toetan Indreku väljaöeldut
Tsiteeri
19. Oktoober 1

Pajusi maantee on reedel suletud

Homme, 20. oktoobril kella 8.00-20.00ni on Pajusi maantee…
19. Oktoober

Kunstmuru ümbertöötlemise tehas tuleb Põltsamaale järgmisel aastal

ASi Advanced Sports Installations Europe soovib esimesed…
18. Oktoober 26

Põltsamaa valda hakkab juhtima kolmikliit

Sotsiaaldemokraatlik erakond, Eesti Keskerakond ja Eesti…
18. Oktoober 6

Pajusi mnt spordihoone leidis suulisel enampakkumisel uue omaniku

Pajusi mnt 18j omanikuks sai suulise enampakkumise…

Arvamus

Oktoober 05, 2017 2

Tutvu Põltsamaa vallas osalevate poliitiliste jõudude valimisprogrammidega!

Täna algas kohalike valimiste e-hääletamine ja eelhääletamine maakonnakeskuses. Avaldame siinkohal nende poliitiliste…
Oktoober 02, 2017

Otsime noori, kes soovivad osaleda kohaliku elu otsustusprotsessides

Otsime noori, kes on huvitatud kohaliku elu arendamise otsustusprotsessides osalemisest. Soovime, et noored räägiksid…
September 29, 2017

Õige kütmine tagab puhtama õhu

Keskkonnaamet tuletab seoses alanud kütteperioodiga meelde, et majapidamises tekkinud olmeprügi põletamist tuleb…
September 25, 2017

Kõigis kortermajades tekivad 1. jaanuaril korteriühistud

Uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus (KrtS) jõustub 1. jaanuril 2018.a. Pooltes Eesti kortermajades puuduvad…
18. Oktoober

EOK tunnustab nii Felixhalli kui ka Kuningamäe terviseradasid

Eesti Olümpiakomitee andis oma tunnustuse…
17. Oktoober

Sünnipäevakingiks maailmameistrivõistluste pronksmedal!

Türgi kuurortlinnas Daylanis toimusid järjekordsed…

Viimati lisatud uudised