Kaks aastat tagasi alguse saanud nelja kooli koostööprojekt „Demokraatia ja kultuuridevahelise mõistmise arendamine läbi lastekirjanduse“ on läbi saanud. Projekti juhtpartneriks oli Stodeneskolan (Rootsi, Karlstad), partneriteks: Põltsamaa Ühisgümnaasium (Eesti),  Ozel Altinyildiz Ilkokulu (Türgi, Kapadookia), 35 SOU "Dobri Voinikov" (Bulgaaria, Sofia). Projekti rahastati SA Archimedes Erasmus+ programmist meede: KA2 strateegiline koostöö üldhariduses.

Õpetajad ja koolijuhid said vahetada kogemusi projektikohtumistel igas partnerriigis, tutvuti koolisüsteemiga ja kohaliku eluga. Õpilased ja õpetajad olid kaastaud lastekirjandusega seotud tegevustesse - omandati uusi teadmisi oma maa ja Euroopa riikide kultuuri ja rahvuste kohta, sest töötati nii oma riigi kui ka partnerriikide autorite ja teostega ning kirjutati ühiseid lugusid. Kõik osalenud koolid viisid läbi ka küsitluse: õpetajad kirjutasid oma ootustest seoses projektiga ja lapsed vastasid väärtustega seotud küsimustele.

Projektis osalemine on andnud Põltsamaa ÜG-le väga palju positiivset, tore on olla valitud Erasmus+ projekti ja me oleme tänulikud selle eest. See on andnud koolile rahvusvahelise koostöökogemuse ja loonud erinevaid arenguvõimalusi, laiema väljundi tutvustada oma maad ja kultuuri, sh haridussüsteemi. Suur mõju on ka õpetajate enesearengule, nende IKT oskuste arenemine, uute õpetamisviiside kasutamine, suhtlemine võõrkeeles jne. Mitmekülgsete projektitegevuste käigus on paranenud õpilaste tehnoloogiline kirjaoskus ja õpikeskkond on muutunud mitmekesisemaks (õppevahendid, lugemispesa). Õpilased on saanud kogemusi tähtsate ja oluliste asjadega töötades, on motiveeritumad ja õppimine ei ole olnud limiteeritud klassiruumiga.

Rahvusvahelised projektid tõstavad kooli väärtust

Osalemine rahvusvahelises koostööprojektis, kaasates õpilasi ja õpetajaid ning pakkudes arenevat õpikeskkonda, tõstab kooli väärtust. Kooli väärtuseks on ju tema õpilased, õpetajad ja töötajad, kes on saanud väärtusliku kogemuse, uusi teadmisi ja oskusi.

Projektides osalemine on saanud võimalikuks tänu õpetajatele, kes on valmis oma igapäevatöös tegema uusi ja huvitavaid ettevõtmisi, arendades nii iseennast kui ka tuues vaheldust õpilaste igapäevaellu. Õpetaja Marika Viksi eestvedamisel on meie õpilased saanud osaleda erinevates eTwinningu projektides ja tänu temale on saadud partnerluskutse uues Erasmus+ projektis osalemiseks. Koolid, kes on otsustanud osaleda Euroopa kõige põnevamas kogukonnas – eTwinningu keskkonnas, saavad seal suhelda, koostööd teha ja projekte luua. Lisaks osales IT-juht Janel Palm IKT- ja digioskuste teemaline kontaktseminaril “Enhancing Digital Competences in Education and Training”, et luua uusi kontakte ja algatada uus projekt.

Kooli arengu ja õppe- ja kasvatustöö projektide juures on väga oluline roll kooli projektijuhil, kes koostab projektitaotluse, suhtleb projektide teiste osapooltega (sh rahastaja, partnerid, meedia), osaleb projekti täideviimisel ning vastutab aruandluse eest. Iga projekt on tükike selle loojatest ja nende tegudest. Iga projekt õpetab, kasvatab ja annab hindamatu kogemuse selles osalejatele. Nii ongi minu, allakirjutanu pagas, saanud juurde just sedasorti väärtusi kui ma lähen vastu uutele väljakutsetele. Mul on hea meel anda üle oma töökohustused ja sellega kaasnevad väärtused uuele projektijuhile Kertule. Soovin talle edu ja kindlat meelt ning rõõmu igast ettevõtmisest.

Annika Kallasmaa

 

Foto: Projekti üheks viimaseks suuremaks sündmuseks oli kohtumine jutuvestja Piret Pääriga

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda

19. Oktoober 1

Pajusi maantee on reedel suletud

Homme, 20. oktoobril kella 8.00-20.00ni on Pajusi maantee…
19. Oktoober

Kunstmuru ümbertöötlemise tehas tuleb Põltsamaale järgmisel aastal

ASi Advanced Sports Installations Europe soovib esimesed…
18. Oktoober 26

Põltsamaa valda hakkab juhtima kolmikliit

Sotsiaaldemokraatlik erakond, Eesti Keskerakond ja Eesti…
18. Oktoober 6

Pajusi mnt spordihoone leidis suulisel enampakkumisel uue omaniku

Pajusi mnt 18j omanikuks sai suulise enampakkumise…

Arvamus

Oktoober 05, 2017 2

Tutvu Põltsamaa vallas osalevate poliitiliste jõudude valimisprogrammidega!

Täna algas kohalike valimiste e-hääletamine ja eelhääletamine maakonnakeskuses. Avaldame siinkohal nende poliitiliste…
Oktoober 02, 2017

Otsime noori, kes soovivad osaleda kohaliku elu otsustusprotsessides

Otsime noori, kes on huvitatud kohaliku elu arendamise otsustusprotsessides osalemisest. Soovime, et noored räägiksid…
September 29, 2017

Õige kütmine tagab puhtama õhu

Keskkonnaamet tuletab seoses alanud kütteperioodiga meelde, et majapidamises tekkinud olmeprügi põletamist tuleb…
September 25, 2017

Kõigis kortermajades tekivad 1. jaanuaril korteriühistud

Uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus (KrtS) jõustub 1. jaanuril 2018.a. Pooltes Eesti kortermajades puuduvad…
18. Oktoober

EOK tunnustab nii Felixhalli kui ka Kuningamäe terviseradasid

Eesti Olümpiakomitee andis oma tunnustuse…
17. Oktoober

Sünnipäevakingiks maailmameistrivõistluste pronksmedal!

Türgi kuurortlinnas Daylanis toimusid järjekordsed…

Viimati lisatud uudised