Viimastel nädalatel on politseinikel Tartu kandis tulnud tagantjärgi tegeleda paljude selliste liiklusõnnetustega, kus pärast kokkupõrget on õnnetuses osalenud sõidukid sündmuskohalt ära liigutatud ja süü osas pole siis enam kokkuleppele jõutud või on süüdlane sootuks lahkunud.

Üks selline vahejuhtum leidis aset 10. novembril kella 21.20 ajal Tartus Vabaduse puiesteel Kaubamaja ristmikul, kus sõiduautole Škoda sõitis ootamatult külge ümberreastunud tumedat värvi Audi. Mõlemad juhid peatusid ja väljusid autodest, kusjuures Audi roolis olnud mees võttis liiklusõnnetuse põhjustamise süü omaks ja pakkus välja võimaluse sõita Turu tänava bensiinijaama parklasse liiklusõnnetuse pabereid vormistama. Liiklusõnnetuse kannatajapool sõitis kokkulepitud parklasse, kuid õnnetuse põhjustanud juht talle sinna ei järgnenudki. Paraku aga ei märganud Škoda juht teise isiku kontakti võtta ega ka sõiduki registreerimisnumbrit üles märkida ja nii ta pika ninaga süüdlast ootama ja otsima jäigi.

Teisalt on aga murekohaks möödunud nädalatest välja joonistunud trend, kus liiklusõnnetuse üks osapooltest teise sündmuskohalt tervisekontrolliks haiglasse viib ning õnnetusest politsei üldsegi informeerimata jätab.

Tartu politseijaoskonna politseileitnant Kaido Iste tuletab liiklejatele meelde, et liiklusõnnetus on juhtum, kus vähemalt ühe sõiduki teel liikumise või teelt väljasõidu tagajärjel saab inimene vigastada või surma või tekib varaline kahju. Sellistlaadi liiklusõnnetuste puhul on oluline meeles pidada, et sündmuskohale tuleb kutsuda politsei.

Asetleidnud liiklusõnnetuse puhul tuleb võimalikult kiiresti peatada oma sõiduvahend ja selgitada välja kas avarii tulemusena sai keegi kannatada. Kui õnnetuses on inimesed viga saanud, tuleb kohe helistada hädaabinumbrile 112 ning kutsuda kohale kiirabi ja politsei. Kui liiklusõnnetuses ei ole vigastatuid ja osapooled on saanud süü osas kokkuleppele ning selles osas vaidlust ei ole, siis tuleb koheselt täita sündmuskohal kindlustuspaberid ning politsei teavitamine juhtunust ei ole siis kohustuslik. Küll on aga oluline, et kindlustuspaberid täidetaks enne sõidukite liigutamist avariikohalt.

„Oma sõiduvahendit või õnnetusse puutuvaid esemeid tohib enne politsei kohalejõudmist liigutada vaid sellisel juhul, kui teiste sõidukite liiklus on võimatu ja eelnevalt on osapooled süü osas üksmeelele jõudnud ning tunnistajate juuresolekul on ära märgitud sõiduki ja esemete asend ning jäljed. Vaieldavatel juhtudel saavad paljus aidata juhuslikud pealtnägijad. Soovituslik on leida kohalolijate seast või teie taga peatunud autojuhtide seast neid, kes nägid avariid selle dünaamikas, mitte ainult tagajärge. Pange kindlasti kirja nende inimeste nimed, telefonid ja aadressid, sest nendest isikutest ja detailidest on hilisemalt  asjaolude selgitamisel palju kasu", selgitas Iste.

Paraku aga ei ole harvad ka need juhtumid, kus süüdlane hakkab oma olukorda nähes end õigustama või siis ei ole süüdlast kohe tuvastada võimalikki. Sel juhul tuleb usaldada politseid, vormistavad nemad ju avariisid iga päev ning kindlasti teevad selgeks, kel on õigus ning kes on süüdi.

Foto on illustratiivne

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda

19. Oktoober 1

Pajusi maantee on reedel suletud

Homme, 20. oktoobril kella 8.00-20.00ni on Pajusi maantee…
19. Oktoober

Kunstmuru ümbertöötlemise tehas tuleb Põltsamaale järgmisel aastal

ASi Advanced Sports Installations Europe soovib esimesed…
18. Oktoober 26

Põltsamaa valda hakkab juhtima kolmikliit

Sotsiaaldemokraatlik erakond, Eesti Keskerakond ja Eesti…
18. Oktoober 6

Pajusi mnt spordihoone leidis suulisel enampakkumisel uue omaniku

Pajusi mnt 18j omanikuks sai suulise enampakkumise…

Arvamus

Oktoober 05, 2017 2

Tutvu Põltsamaa vallas osalevate poliitiliste jõudude valimisprogrammidega!

Täna algas kohalike valimiste e-hääletamine ja eelhääletamine maakonnakeskuses. Avaldame siinkohal nende poliitiliste…
Oktoober 02, 2017

Otsime noori, kes soovivad osaleda kohaliku elu otsustusprotsessides

Otsime noori, kes on huvitatud kohaliku elu arendamise otsustusprotsessides osalemisest. Soovime, et noored räägiksid…
September 29, 2017

Õige kütmine tagab puhtama õhu

Keskkonnaamet tuletab seoses alanud kütteperioodiga meelde, et majapidamises tekkinud olmeprügi põletamist tuleb…
September 25, 2017

Kõigis kortermajades tekivad 1. jaanuaril korteriühistud

Uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus (KrtS) jõustub 1. jaanuril 2018.a. Pooltes Eesti kortermajades puuduvad…
18. Oktoober

EOK tunnustab nii Felixhalli kui ka Kuningamäe terviseradasid

Eesti Olümpiakomitee andis oma tunnustuse…
17. Oktoober

Sünnipäevakingiks maailmameistrivõistluste pronksmedal!

Türgi kuurortlinnas Daylanis toimusid järjekordsed…

Viimati lisatud uudised