Eelmisel aastal toimus Põltsamaal üle hulga aja taas suuremat sorti maleturniir, Lilienfeld Cup. Turniiri algatas Uue-Põltsamaa Mõis, idee ja korralduse panid kokku Raul Lättemägi, Tõnu Õim ja Peep Pedmanson.

Nime sai uus malevõistlus kunagise Uue-Põltsamaa Mõisa (Neo-Oberpahleni) rajaja Jakob Heinrich von Lilienfeldi järgi, kes lisaks muudele saavutustele oli ka rahvusvahelise tasemega maletaja. Ja kelle sünnist möödus mullu kenasti 300 aastat.

Kellele ja miks?

Kuigi von Lilienfeldi tegemisi iseloomustas rahvusvaheline haare Piiterist Pariisini, siis temanimeline maleturniir otsustati ellu kutsuda veidike väiksemas mastaabis. Nagu esimesel aastal, nii ka tänavu on see mõeldud ennekõike Põltsamaa ja lähiümbruse maletajatele. Lähiümbruse all peetakse silmas vahetumalt Lilienfeldi mõisa mõjupiirkonda jäänud alasid, kuhu täna kuuluvad järgmised omavalitsused (haldusreformi-eelse seisuga):

Põltsamaa linn, Põltsamaa vald, Puurmani vald, Pajusi vald, Imavere vald, Koigi vald, Kõo vald, Kolga-Jaani vald, Suure-Jaani vald, Võhma linn. Umbkaudu kunagine Mõhu ja Nurmekunna kant.
Niisiis on Lilienfeld Cupil osalema oodatud kõik maletajad, vanusest ja soost sõltumata, kes äsjanimetatud piirkondades õpivad, elavad või töötavad või siinsetes spordiklubides tegutsevad või siis tajuvad muul viisil enda aegumatut sidet Põltsamaaga. Miks nii? Aga selleks, et ka Kesk-Eesti maletajatel oleks üks oma malepidu, kus kokku saada ja pingevabamas õhustikus ajusid ragistada. Nii et kõik siinsed Caissa rüütlid broneerigu see päev juba aegsasti rõõmsa värviga oma kalendrisse: 17. juuni 2017.

Mida on uut võrreldes mullusega?

Esiteks, esimene turniir toimus väga kaunis paigas jõe kaldal, hubases Põltsamaa noorte- ja elukestva õppe keskuses. Tänavune toimumiskoht pole vähem tore, selleks on Põltsamaa Kultuurikeskus linna südames.

Teiseks peeti esimene turniir peamiselt korraldajate kulu ja kirjadega, auhindade poolt oli toetamas ka väiksemaid ettevõtteid. Seekord õnnestus toetajate hulka saada Põltsamaa linn, Eesti kultuurkapital ja Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupp.

Ja kolmandaks, eelmisel aastal sadas turniiripäeval lopsakat vihma, tänavu…

Kus ja mis?

II Lilienfeld cup toimub taas nädal enne Jaanipäeva, laupäeval, 17. juunil 2017. Kohaks, nagu öeldud, Põltsamaa Kultuurikeskus, aadressil J. Kuperjanovi tn 1. Registreerimine leiab aset 10.00-10.45, võistlus algab 11.00.

Mängitakse ühtses grupis 7 vooru šveitsi süsteemis. Mänguaeg on kummalegi mängijale 20 min + 3 sek, nagu see oli ka mullu. Kohapeal pakutakse tasuta külma ja sooja jooki ning suupisteid. Premeeritakse parimaid, lisaks on mitmeid eriauhindu.

Ootame rohket osavõttu, kuid osalejate piirarvuks oleme seadnud 50. Parema korralduse huvides tuleks eelregistreerimine teha soovitavalt hiljemalt 15. juuniks, teatades osaleja ees- ja perekonnanime ning sünniaasta, eelistatult e-posti aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või saates SMS-i telefonile 511 9132.

Turniiri ametlik juhend ja muu info on leitav Uue-Põltsamaa Mõisa kodulehel uuepoltsamaamois.ee.

Eelmise turniiri info, võitjate nimed ja pildid on näha siin: http://poltsamaa.info/index.php/arhiiv/13-sport/1-fotod-poltsamaal-toimus-lilienfeldile-puehendatud-maleturniir

NB! Palume lahkesti seda infot levitada kõigi asjassepuutuvate malehuviliste seas!

Peep Pedmanson, korraldaja

Fotol hetk mullusest turniirist (autor Albert Pedmanson)

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda

16. Oktoober

Vaata, kes said hääli Põltsamaa vallas!

Hääletustulemused valimisjaoskondades nr 2-5 (Põltsamaa…
16. Oktoober

Vaata, kes said hääli Põltsamaa linnas!

Hääletustulemused valimisjaoskonnas nr 1 (Põltsamaa linn)…
16. Oktoober

Põltsamaal võitis valimised valimisliit Ühine Põltsamaa

Põltsamaa vallavolikogus sai kõige rohkem kohti valimisliit…
13. Oktoober 2

Novembrist tõuseb lasteaias MARI laste toidupäeva maksumus

02. oktoobril toimunud Põltsamaa lasteaia MARI hoolekogu…

Arvamus

Oktoober 05, 2017 2

Tutvu Põltsamaa vallas osalevate poliitiliste jõudude valimisprogrammidega!

Täna algas kohalike valimiste e-hääletamine ja eelhääletamine maakonnakeskuses. Avaldame siinkohal nende poliitiliste…
Oktoober 02, 2017

Otsime noori, kes soovivad osaleda kohaliku elu otsustusprotsessides

Otsime noori, kes on huvitatud kohaliku elu arendamise otsustusprotsessides osalemisest. Soovime, et noored räägiksid…
September 29, 2017

Õige kütmine tagab puhtama õhu

Keskkonnaamet tuletab seoses alanud kütteperioodiga meelde, et majapidamises tekkinud olmeprügi põletamist tuleb…
September 25, 2017

Kõigis kortermajades tekivad 1. jaanuaril korteriühistud

Uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus (KrtS) jõustub 1. jaanuril 2018.a. Pooltes Eesti kortermajades puuduvad…
17. Oktoober

Sünnipäevakingiks maailmameistrivõistluste pronksmedal!

Türgi kuurortlinnas Daylanis toimusid järjekordsed…
12. Oktoober

Noormeeste A-vanuseklass mängib Põltsamaal Eesti karikavõidu eest

Kuni 20-aastased noormehed mängivad alates reedest…

Viimati lisatud uudised