9. juuli varahommikul startis Põltsamaa IV Jõemaratoni pikale distantsile Ao Paisjärve stardist kokku 27 veealust ja kella 10 ajal anti avapauk lühikesele matkadistantsile Pajusi vallas Kõrkküla (Rutikvere) Paisu juurest 18-nele veealusele. Kui varasematel aastatel on osalejate seltskonna muutnud rahvusvaheliseks külalised Venemaalt, siis sedakorda oli startijate hulgas 3 Läti lipuvärvide esindajat, nendest 1 pikale distantsile ja 2 lühikesele distantsile.

Juba 5-6 päeva varem korraldusmeeskonna poolt tehtud jõepuhastuse käigus oli näha, et tänavune vihmarohke suve algus on jões veetaset hästi kergitanud ja varasemate aastate kivikärestikud on võistlejatele palju paremini läbitavad. Võistluspäeva hommikuks oli veetase veelgi tõusnud, mis andis põhjuse oodata kiiret võistlust. Ette ruttavalt võib öelda, et kui varasematel aastatel ootasime viimaseid matkajaid kella 1-2ni öösel siis tänavu olid kõik matkajad finišis juba kella poole üheksaks õhtul.

Kahe distantsi peale kokku finišeerus 44 paatkonda, mis on kõikide seni peetud maratonide kõige suurem arv. Katkestas üks paatkond pikal distantsil. Lühikese distantsi võit läkski sedakorda Lätimaale. Esikoha napsas endale Didzis Sedlenieks ajaga 2h 27 minutit ja kes sõitis K1MEN paadiklassi kuuluva kajakiga. Ka teine koht õnnestus viia Lätti Rudolf Spulis´el ajaga 2h 38 minutit, kes samuti sõitis K1MEN paadiklassi kajakiga. Eestlastele tõid kolmanda koha kanuutajad – naispaar Merje Matvere, Kairit Pahk, kes teist aastat järjest on lühikese distantsi tugevaimad kanuutajad ajaga 3 tundi ja 2 minutit.

Pikal distantsil jäeti sedakorda esikoht Eestisse. Sellega said hakkama K2MIX ehk kahesel kajakil segapaarina sõitnud Haiko Käärik ja Johanna Maria Kuusemets. Võiduaeg tänavusel maratonidistantsil oli 7h ja 42 minutit. Võrdlusena võib välja tuua, et eelmise aasta võiduaeg ühesel kajakil oli täpselt 8 tundi. Teise koha viis Lätisse Andris Stavro ajaga 7h ja 49 minutit ning samal ajal oli ta K1MEN kajakiklassis esimene. Kolmanda koha üldarvestuses võttis endale matkaja, kes kasutab võistlusnime Maa Rott. Ka tema osales matkal ühesel kajakil paadiklassis K1MEN ja tema lõpuajaks jäi 8 tundi ja 11 minutit.

Kõik finišeerinud matkajad said medali, meenekoti ja diplomi. Lisaks loositi välja hulk väiksemaid auhindu ja peaauhind. Peaauhinna „Lõõgastuspakett 10le“ võitis Janika Roots. EastPole OÜ veekindla fliisi võitsid Rudolf Spulis, Tristan Tsopp, Karit Kilgi ja Hardi Murula. Primatek OÜ poolt välja pandud kanuumõlade paari võitis Mirja Virve. Õnnitleme kõiki võitjaid!
Järgmine Põltsamaa V Jõemaraton on juubelihõnguline ning peale paarinädalast väikest puhkepausi hakkame tegutsema juba uue maratoni veel parema õnnestumise nimel. Täname kõiki osalejad, toetajaid ja kaasaaitajad!

 

Vaata fotosid maratonipäevast

P7090098.JPGP7090030.JPGP7090083.JPGP7090093.JPGP7090040.JPGP7090051.JPGP7090125.JPGP7090071.JPGP7090061.JPGP7090115.JPG

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda

19. Oktoober 1

Pajusi maantee on reedel suletud

Homme, 20. oktoobril kella 8.00-20.00ni on Pajusi maantee…
19. Oktoober

Kunstmuru ümbertöötlemise tehas tuleb Põltsamaale järgmisel aastal

ASi Advanced Sports Installations Europe soovib esimesed…
18. Oktoober 26

Põltsamaa valda hakkab juhtima kolmikliit

Sotsiaaldemokraatlik erakond, Eesti Keskerakond ja Eesti…
18. Oktoober 6

Pajusi mnt spordihoone leidis suulisel enampakkumisel uue omaniku

Pajusi mnt 18j omanikuks sai suulise enampakkumise…

Arvamus

Oktoober 05, 2017 2

Tutvu Põltsamaa vallas osalevate poliitiliste jõudude valimisprogrammidega!

Täna algas kohalike valimiste e-hääletamine ja eelhääletamine maakonnakeskuses. Avaldame siinkohal nende poliitiliste…
Oktoober 02, 2017

Otsime noori, kes soovivad osaleda kohaliku elu otsustusprotsessides

Otsime noori, kes on huvitatud kohaliku elu arendamise otsustusprotsessides osalemisest. Soovime, et noored räägiksid…
September 29, 2017

Õige kütmine tagab puhtama õhu

Keskkonnaamet tuletab seoses alanud kütteperioodiga meelde, et majapidamises tekkinud olmeprügi põletamist tuleb…
September 25, 2017

Kõigis kortermajades tekivad 1. jaanuaril korteriühistud

Uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus (KrtS) jõustub 1. jaanuril 2018.a. Pooltes Eesti kortermajades puuduvad…
18. Oktoober

EOK tunnustab nii Felixhalli kui ka Kuningamäe terviseradasid

Eesti Olümpiakomitee andis oma tunnustuse…
17. Oktoober

Sünnipäevakingiks maailmameistrivõistluste pronksmedal!

Türgi kuurortlinnas Daylanis toimusid järjekordsed…

Viimati lisatud uudised