20-aastane Marten Liiv alustas olümpiahooaega rahvusvaheliste võistlustega Saksamaal Inzellis. Reedel püstitas ta 1000 meetri distantsil uue rahvusrekordi 1.10,51.

Vana tippmark 1.10,74 kuulus samuti Liivi nimele.

Inzellis uisutatud aeg jääb Pyeongchangi olümpianormile (1.10,50) alla vaid ühe sajandikuga. Oluline on teada, et normi täitmine pole ainus Pyeongchangi kvalifitseerumise tingimus, vaid kõigest üks eeldus.

Samal päeval jäi Liivil napilt puudu oma 500 meetri rahvusrekordi uuendamisest. Tippmark on 35,99, Liiv uisutas 36,00.

Eesti Olümpiakomitee andis oma tunnustuse kaheksateistkümnele piirkondlikule multifunktsionaalsele spordikeskusele, mis paistavad silma kvaliteetse infrastruktuuri ja teenuste poolest ning mille tingimused võimaldavad piirkonnas noorte- ja harrastusporti edendada.

Tunnustuse pälvinute hulgas on ka Põltsamaa Felixhall ja Kuningamäe terviserajad.

Eesti Olümpiakomitee täitevkomitee liige, sporditaristukomisjoni esimees Riho Terrase sõnul annavad piirkondlikud spordikeskused suure panuse eestimaalaste liikumisharjumuste kujundamisesse.

“Eestis on palju spordikeskusi, kus tehakse igapäevaselt pühendunult tööd selle nimel, et inimesed saaksid mugavates ja turvalistes tingimustes mitmekülgselt liikuda ja sporti teha. Nii areneb liikumisharrastus ning sirguvad ka uued tippsportlased. EOK tunnustusplaadiga anname teada, et oleme piirkondlike spordikeskuste tööd märganud ning väärtustame nende panust sportlikuma, tugevama ja tervema Eesti eest,” lausus Terras.

Tunnustuse saavad keskused valis EOK välja maakondlike spordiliitude ettepanekute alusel.

Tunnustuse pälvinud kaheksateist piirkondlikku multifunktsionaalset keskust saavad oma hoone fassaadile üles panna tunnustusplaadi: “Eesti Olümpiakomitee poolt tunnustatud spordikeskus”. Keskused saavad EOK tunnustussilti kasutada kümme aastat. EOK sporditaristukomisjon uuendab tunnustatud spordikeskuste nimekirja 2019. aasta sügisel.

Eesti Olümpiakomitee töötab spordi katusorganisatsioonina tippspordi arendamise, noortespordi kandepinna laiendamise ja liikumisharrastuse edendamise nimel, järgides olümpiaväärtusi ja ausa mängu reegleid. Eesti Olümpiakomitee missiooniks spordi katusorganisatsioonina on tippspordi arendamine, noortespordi kandepinna laiendamine ja liikumisharrastuse edendamine, järgides ausa mängu reegleid.

Türgi kuurortlinnas Daylanis toimusid järjekordsed maailmameistrivõistlused rannamaadluses kõikidele vanuseklassidele. Neljandat korda osalesid nendel võistlustel Põltsamaa SK Nipi maadlejad.  Eesti meistrivõistluste põhjal arvati Eesti koondisesse Aimar Andruse, Jako Kivimägi ja Marek Kütt. Meenutades ajalugu, siis on nendelt võistlustelt maailmameistrina saabunud Eestisse Johanna Kikkas ja medalid on ette näidata ka Kaimo Aljasel ning Jako Kivimäel.

Osalejate arvates oli seekordne võistlus eelnevatega võrreldes kõige konkurentsitihedam. Kohal olid maailma tugevamad maadlusriigid eesotsas Türgi, Iraani, Venemaa, Ukraina ja USA-ga.

Suuremad lootused olid meil seotud võistluste ajal 21-aastaseks saanud sünnipäevalapse Aimar Andrusega. Aimar võistles kaalukategoorias kuni 70 kilogrammi, mis kujunes võistluste konkurentsitihedamaks kaalukategooriaks, kuna seal oli võistlejaid 20 ja esindatud olid kõik tugevad maadlusriigid. Meie maadleja kontosse jäi kolm võitu ja üks kaotus ning sellest piisas pronksmedali võiduks. Seekord pidid Aimari paremust tunnistama Türgi, Norra ja Kreeka maadlejad. Ainus kaotus tuli vastu võtta hilisemalt maailmameistrilt, kes esindas Ukrainat.

Noorte vanuseklassis saavutas Jako Kivimägi 9. koha, mis on tagasiminek võrreldes eelmise aasta medalivõitudega.

Marek Kütt võistles juunioride ja täiskasvanute arvestuses ja seal jäi parimaks tulemuseks samuti üheksas koht.

Eesti parima vabamaadleja Aimar Andruse aastalõpp on täis rahvusvahelisi võistlusi ja laagreid. Juba kolmapäeval on meie maadleja Moskvas, et osaleda kümnepäevases treeninglaagris enne Poolas toimuvaid maailmameistrivõistlusi.
Viimasel aastal on meie maadleja teinud tõsist koostööd treeningute ja maadlustehnika vallas mitmekordse maailmameistri ja olümpiavõitja Sergei Beloglazoviga. Kuna maailmameistrivõistlusteni on aega üks kuu, siis praegu käib tippvormi ajastamine ja psühholoogiline ettevalmistus, mida saab realiseerida ainult välislaagrites tugevate partnerite ja välistreenerite kaasabil.

Foto Aimar Andruse FB-lehelt

Spordiklubi Toonus-Sport  koostöös Põltsamaa Ühisgümnaasiumiga viis Põltsamaa piirkonna noorte hulgas läbi male õppimise ja mängimise projekti  „EV 100 – 100 malemängu, 100 maletajat“, mida osaliselt rahastas Eesti kultuurkapital.  Eesmärgiks oli huvi äratamine maletamise kui mõttespordi vastu, esmaste maleoskuste andmine, piirkonna noorte maletajate hulga suurendamine ja  vahendite muretsemine.

Projekt koosnes kahest osast: ühelt poolt tegevused Põltsamaa Ühisgümnaasiumis ja teiselt poolt male algõpetuse tundide läbiviimine piirkonna koolides.

Septembrikuus mängiti algklasside majas vahetundides ja pärast tunde usinalt malet - nimelt selgitati aktiivsemad ja edukamad maletajad. Siin arendati ka õpilaste ettevõtlikust, sest erinevad vastased tuli ise leida.  Aktiivsed olid Oliver Žukovitš, Janno Kask, Kerli Prohorenko, Devis Nool, Robin Martti Lääts. Edukaimad olid Oliver Žukovitš, kes 16 mängust võitis 14, Janno Kask, Devis Nool, Juss Vilk, Kevin Randmäe, Mari-Liis Jukk.

29.septembril toimus PÜG sügisturniir males. Nooremas vanuseastmes olid parimad Helena Kolbin, Liina Kask ja Timo Juhkam. Vanemas vanuseastmes olid parimad Juss Vilk, Kaspar Kuusk, Oliver Žukovitš. Turniiri korraldasid õpetajad Maire Haava ja kooli uus maleringi juhendaja Andre Uibos.

Samal päeval toimus ka simultaan 2. klassi õpilastele. Simultaani andjateks olid oma kooli noormaletajad – uudne kogemus neilegi.

Piirkonna koolides (Adavere, Lustivere, Pisisaare) käisid male algõpetuse tunde läbi viimas   PÜG maleõpetaja Maire Haava, õppealajuhataja Riina Valdmets ja Jõgevamaa Spordiliit Kalju esimees Uno Valdmets. Male algõpetusega alustasid ka Põltsamaa Ühisgümnaasiumi 1. klasside õpilased.

Projektile seatud eesmärgid täitsime: maletas üle 100 õpilase ja malemänge tuli isegi üle 200. Loodame, et vaba aja sisustamiseks said õpilased juurde veel ühe oskuse. Aitäh projektis osalenud õpilastele!

Kohtume malevõistlustel!
Riina Valdmets
PÜG õppealajuhataja

 

Vaata fotosid! (Riina Valdmets)

IMG_5459.JPGIMG_5600.JPGIMG_5427.JPGIMG_5469.JPGIMG_5433.JPGIMG_5472.JPGIMG_5449.JPGIMG_5440.JPGIMG_5461.JPGDSC_0427.JPGIMG_5463.JPGDSC_0426.JPG

19. Oktoober 1

Pajusi maantee on reedel suletud

Homme, 20. oktoobril kella 8.00-20.00ni on Pajusi maantee…
19. Oktoober

Kunstmuru ümbertöötlemise tehas tuleb Põltsamaale järgmisel aastal

ASi Advanced Sports Installations Europe soovib esimesed…
18. Oktoober 26

Põltsamaa valda hakkab juhtima kolmikliit

Sotsiaaldemokraatlik erakond, Eesti Keskerakond ja Eesti…
18. Oktoober 6

Pajusi mnt spordihoone leidis suulisel enampakkumisel uue omaniku

Pajusi mnt 18j omanikuks sai suulise enampakkumise…

Arvamus

Oktoober 05, 2017 2

Tutvu Põltsamaa vallas osalevate poliitiliste jõudude valimisprogrammidega!

Täna algas kohalike valimiste e-hääletamine ja eelhääletamine maakonnakeskuses. Avaldame siinkohal nende poliitiliste…
Oktoober 02, 2017

Otsime noori, kes soovivad osaleda kohaliku elu otsustusprotsessides

Otsime noori, kes on huvitatud kohaliku elu arendamise otsustusprotsessides osalemisest. Soovime, et noored räägiksid…
September 29, 2017

Õige kütmine tagab puhtama õhu

Keskkonnaamet tuletab seoses alanud kütteperioodiga meelde, et majapidamises tekkinud olmeprügi põletamist tuleb…
September 25, 2017

Kõigis kortermajades tekivad 1. jaanuaril korteriühistud

Uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus (KrtS) jõustub 1. jaanuril 2018.a. Pooltes Eesti kortermajades puuduvad…
18. Oktoober

EOK tunnustab nii Felixhalli kui ka Kuningamäe terviseradasid

Eesti Olümpiakomitee andis oma tunnustuse…
17. Oktoober

Sünnipäevakingiks maailmameistrivõistluste pronksmedal!

Türgi kuurortlinnas Daylanis toimusid järjekordsed…

Viimati lisatud uudised